پیشینه روستای بیزه

در فاصله ی 90 کیلومتری از سبزوار بزرگ و 15 کیلومتری شهرستان داورزن استان خراسان رضوی ، روستایی تالی مرواریدی فروزنده ، لابه لای کوه های سر به آسمان کشیده ی خاکستر گونش دلربایی می کند و چونان سرو 900 ساله اش ( گِلّی ) رها و سربلند . . . .
مردمانی مِهر پیشه و سخت کوش که قهر طبیعت نیز، به لبخند سیمای چروکیده برزگر فرتوتش زمین گیر گشته و تاب نیاورده است . فلفل آتشین و طعم دلنشین آن بی گمان صفحه‌ی زرین تاریخ کهن بیزه گشته و بدان زیب و رنگ خاصی بخشیده است . سرخی خوش رنگ و لعاب خرمن های انبوه فلفل قرمز در بیزه علاوه بر جنبه های اقتصادی تولید این محصول ؛ از باب جذابیت گردشگری نیز مورد توجه قرار گرفته است این روستا یکی از بزرگ ترین منابع تولید فلفل کل ایران می باشد. بیش از 80 درصد از شغل شریف اهالی بیزه کشت و تولید فلفل است . به همین سبب صفت قطب فلفل را یک تنه به یدک می کشد .

پیشینه و معرفی
ترگُل بیزه

دستیابی به سلا مت جسمانی و ارتقای کیفیت بهداشت برانمان داشت تا برای نخستین بار در کشور پهناور ایران مطابق با مـنشور بانکوک سازمـان سلامت جهانی بهداشـت ( 2005 ) با تغییر در رویه تولید ، برداشت و بسته بندی محصول فلفل بیزه ، کنترل افزون تری بر سلامت فردی داشته و در پی آن سلامت عمومی را بهبود بخشیم و در این تجارت حساس ، گره از حلقه ی گم گشته نگهداری و بسته بندی های سنتی و بهداشت نا کافی را بگشاییم و صیقلی به حال جسم و روانمان بخشیم .
برای نیل بدین مقصود ، مجتمع صنایع غذایی ترگٌل بیزه در پی تدبیری گرانبها در سال 1397 شمسی پایه گذار مجموعه ای سترگ و مانای امروزه گردید و فعالیت خود را آغاز نمود .
در نخستین گام با توجه به مزارع زیر کشت و میثاقی که با کشاورزان منطقه و روستاهای پیرامون آن بسته ، آغازگر تولید محصولی با کیفیت نظیرکنجد ، خاکشیر ، مرزه ، زیره ، آویشن و به ویژه فلفل قرمز گردید. در گام دوم برای دستیابی به شیوه ای سازمان یافته و استراتژیک و گذار از فرایند نگهداری و بسته بندی های سنتی به سمت و سوی مکانیزه شدن اقدام نمود و این مهم با تأسیس صنایع بسته بندی مواد غذایی ترگًل بیزه واقع در محل شهرک صنعتی فاز 2 سبزوار به انجام رسید.
و دیـگر گـام برای توسـعه فرهـنگ مصــرف غذای سالم ، با افزایــش توان تولید ، اقــدام به بسته بندی فـلفل در اوزان بالا ( 20 کیلویی ) و اوزان پایین با انواع مـحصولات فراوری‌شـده ( ادویه جات ، غلات ، حبوبات ، پودر ها ، چاشنی ها و سبزیجات ) در والا ترین سطح کیفی نموده است . تولید محصولی با استاندارد های HACCP و ISO 2000 – 2005 ، توسیع ایمنی و بهداشت کارکنان و محیط کار ، استفاده از تجهیزات مدرن وبروز و برنامه ریزی منظم تعمیر و نگهداری آنها ، آموزش پیوسته و ارتقاء سطح دانش نیروی انسانی مجتمع که بدون شک پایه های ارزشمند این مجموعه می باشند ، تنها و تنها گوشه ای از باورمان در این مسیر طولانی و شیرین حیات مان است و برای فزونی میل مشتریمان ذره ای از آن واگذار نیستیم .